“Nën një portokalle moj” ‘çmend’ Gjermaninë, videoja që po bëhet virale në rrjet

26/02/2020 11:16

Në dasmat tradicionale shqiptare kënga “Nën një portokalle moj” është një ndër më të preferuarat.

Por kjo këngë kësaj here i ka ‘rrëmbyer’ zemrën edhe publikut gjerman. Në videon e bërë virale në rrjet shihet se si një orkestër gjermane që interpreton këngën popullore në një festival në Gjermani pëlqehet shumë.

Nga ana tjetër ovacionet e publikut nuk janë kursyer dhe shikohen teksa e kanë shoqëruar muzikën me duartrokitje. Për më shumë shikoni videon e mëposhtme.

Top Channel