Një grua ka rrëfyer së fundmi se si një ndryshim ia pazakontë karriere e bëri të kalonte nga 25 000 dollarë në vit në rreth 200 000.

Heidy Espaillat punon tashmë si trajnere personale dhe specialiste nutricioniste, duke postuar ndërkohë fotot e trupit të tonifikuar për 850,000 fansat e saj në Instagram.

30-vjecarja e lindur në Republikën Domenikane jeton në New York, dhe deri pak më parë punonte në bankë ku fitonte 25,000 dollarë në vit, por nuk ndjehej e kompletuar me punën.

Ajo ka pasur gjithmonë pasion shëndetin dhe stërvitjen por nuk e kishte menduar se një ditë ato do të ktheheshin në karrierën e saj.

Heidy thotë: “Isha këshilltare personale banke, por tani fitoj disa herë më shumë me programet e mia të stërvitjes dhe regjimit ushqyes. Më pëlqente puna në bankë por e ndjeja se kisha nevojë për diçka ndryshe. U bëra stërvitëse online dhe tani ndihmoj gratë e burrat në të gjithë botën të arrijnë objektivat e tyre të displinës trupore. Njerëzit më kërkojnë ndihmë për stërvitjen dhe ushqimin. Unë vetë stërvitem 5-6 herë në javë”.

FOTO GALERI
1/4

Top Channel