Djali kishte ethe/ Prindërit kinezë braktisin fëmijët në aeroport dhe hipin në linjën tjetër

24/01/2020 12:59

Një çift në Kinë ka lënë dy fëmijët e tyre të vegjël pas në një aeroport pasi djali i tyre – i cili kishte ethe – u ndalua të fluturonte në mes të një shpërthimi të një virusi të ri vdekjeprurës, sipas mediave kineze.

Thuhet se prindërit braktisën djalin dhe vajzën e tyre nga porta e nisjes dhe hipën në fluturimin më vete në qytetin lindor të Nanjing, duke lënë punëtorët e linjës ajrore dhe pasagjerët e tjerë në shok.

Lajmi vjen ndërsa vendi është shkatërruar nga një lloj i ri koronavirus, i cili ka vrarë të paktën 26 njerëz. Simptomat e saj janë zakonisht ethe, kollë dhe frymëmarrje me probleme.

Qytetet në të gjithë Kinën kanë forcuar kontrollet shëndetësore në qendrat e transportit.

Fëmijët u lejuan përfundimisht të hipnin në aeroplanin vendas, raportoi gazeta lokale Yangzi Evening News.

FOTO GALERI
1/5

Top Channel