Real Madrid largohet nga La Liga dhe Liga e Kampionëve

06/12/2019 16:22

Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez është duke e shqyrtuar mundësin për tu larguar nga kampionati spanjoll dhe Liga e Kampionëve.

Sipas asaj që raporton Sport, numri një i madrilenëve po mendon krijimin e një Superlige globale me skuadrat më të mira në botë.

Një kampionat i ri me 20 skuadra, dhe dy liga që do të përbëhen nga ekipet më të mira të ligave më të mëdha evropiane.

Real Madrid, Milan, Auckland City, Boca Juniors, River Plate, Club America, Guangzhou dhe Mazembe janë skuadrat e para që kanë nisur bisedimet me FIFA-n për krijimin e kësaj lige.

Top Channel