“Daily Mail” liston 20 talentet që pritet të shpërthejnë në 2020-ën

20/11/2019 10:57
Sebastian Espozito (Inter) – Sulmues

Tabloidi Anglez “Daily Mail” ka barë një vëzhgim në futbollin e moshave dhe jo vetëm dhe ka arritur të nxjerrë sot një listë me 20 futbollistë që janë nën moshën 20-vjeçare dhe që pritet të kapin majat e futbollit në pak vite.

Në listë bëjnë pjesë sulmuesi i Interit Espozito, ai i Barcelonës, Ansu Fati dhe ai i Flamengos, Lincoln, por edhe emra të tjerë që luajnë si mesfushorë, mbrojtës apo portierë, që sipas tabloidit, duhen mbajtur nën vëzhgim gjatë vitit 2020.

Ja lista me 20 futbollistë sipas Daily Mail:

FOTO GALERI
1/19
Xavi Simons (PSG) – Mesfushor

Top Channel