Humbja e kësaj të shtune ndaj Mallorcas,  ka vënë në pikëpyetje të ardhmen e Zindedine Zidane. Kjo humbje i kushtoi rëndë Real Madridit,  të cilët u kaluan me një pikë më shumë në renditje nga Barcelona e cila aktualisht ndodhet në vendin e parë.

Reali do të luaj këtë mesjavë kundër Galatasarayt në kuadër të Champions League.

Sfida paraqitet mjaft delikate si për të ardhmen e Zidane në krye te “Los Blancos”,  por edhe për ecurinë e klubit madrilen në Champions.

Në rastin e një dështimi në mesjavë, presidenti Florentino Perez, ka gati dy emra për të zëvendësuar francezin. Njëri është Jose Murinho, i cili e njeh mjaft mirë ambientin pasi e ka drejtuar ekipin mbretëror edhe në të kaluarën dhe do ta mirëpriste krahëhapur një rikthim në Madrid,  ndërsa i dyti në listën e dëshirave qëndron Maksimiliano Alegri i cili ka mbyllur aventurën këtë verë me italianët e Juventusit dhe është gati për një sfidë të re.

Top Channel