Në protestën e banorëve të “Unazës së Re” përpara ambienteve të Drejtorisë së Policisë së Tiranës, Në protestën e banorëve të “Unazës së Re” përpara ambienteve të Drejtorisë së Policisë së Tiranës, krahas ish-deputetit të LSI-së, Endrit Braimllari gjendet edhe ish-deputeti i PD-së, Klevis Balliu.

Ky i fundit ka deklaruar se pluralizmin do ta mbrojmë me gjak. Ai u shpreh se arrestimi i tre banorëve është i paligjshëm dhe antikushtetues.

“Ky kriminel nuk kërkon dialog me qytetarët, bën marrëveshje me bandittë. ërgjigja jonë ndaj bandave do të jetë e shpejtë e pamëshirshme”, është shprehur ndër të tjera Balliu.

Për më shumë rreth situatës në fjalë lexoni më poshtë:
  Video/ Tension te Drejtoria e Policisë së Tiranës, banorët e “Unazës” tentojnë të thyejnë derën
  Protesta e banorëve të “Unazës”, Braimllari i LSI-së: Edi Rama dhe Damian Gjiknuri duhet të ishin në burg

Top Channel