Diell dhe temperatura në rritje, njihuni me parashikimin e motit

13/09/2019 07:39

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga një mot i kthjellët dhe me temperatura në rritje.

Sipas Meteoalb, temperaturat minimale do variojnë: në zonat malore nga 12ºC deri në 26ºC, në zonat e ulëta nga 20ºC në 30 ºC dhe në zonat bregdetare nga 23ºC në 32ºC.

Edhe fundjava do të jetë me mot të kthjellët dhe me temperatura në rritje.

Në Kosovë moti do të jetë i kthjellët. Temperaturat do të variojnë: në zonat malore nga 12ºC deri në 24ºC dhe në zonat e ulëta nga 15ºC në 27ºC.

Në fotot e mëposhtme do të gjeni motin për qytetet kryesore të vendin dhe të botës:

FOTO GALERI
1/5

Top Channel