Juventus me nwnshkrimin e Sarrit ka nisur fuëishëm blerjen e lojtarëve për projektin e ri. Nga nënshkrimi i trajnerit tek Juventus pritet një lojtar i mirë të cilin Juventus e ka kërkuar edhe më herët.

Bëhet fjalë për mesfushorin e Jorgunho. Jorginho ndoëi Sarrin dhe kaloi nga Napoli tek Chelsea pëe 50 milion paund.

Juventus e kishte kërkuar edhe më herët 27 vjeçarin dhe nuk kishte pranuar. Siç duket Jorginho ka vendosur të ndjekë trajnerin e tij.

Kujtojmw ëw Juventus po kwrkon ta rikthejë edhe njw herw nw Serinw A edhe Pogban e Manchester United.

Top Channel