Rice: Jam e kenaqur qe do te largohem

13/01/2009 19:10

Condoleezza Rice eshte e kenaqur qe do te mbaroje mandatin e sekretares se Shtetit, por mbron punen e bere ne 8 vjet.

“Nga Iraku ne Iran dhe nga Koreja e Veriut tek marredheniet me Izraelin dhe Palestinen, SHBA kane ndjekur nje politike koherente, rendesia e se ciles do te vleresohet pas 25 apo 30 vjetesh”, ka deklaruar Rice.

Shefja ne ikje e diplomacise amerikane ka marre persiper suksesin e rezolutes 1701 te OKB-se qe solli fundin e luftes ne Liban mes Izraelit dhe Hezbollah.

Top Channel