Shëndeti
Gjashtë krikëll në javë, mban doktorin larg!
Harrojini dietat dhe librat ndihmës, analiza e ADN-së ju bën të jetoni më mirë
Shkaktarët e kancerit?! Studimi: Ndikon mënyra e jetesës
Shëndeti
Shkolla mbaroi, por këto janë detyrat e verës
Përse flemë?!
Të lash enët! Nuk është aq e thjeshtë
Ushqimet e duhura për një lëkurë të bronztë
Shëndeti
Rekord i ri “Guinness”, 2.500 gra zhvishen në plazh për bamirësi
Pse hamë më shumë kur jemi me nerva?
Një test që shpëton femrat nga kimioterapia kundër kancerit të gjirit
Studimi/ Më shumë se dy fëmijë dëmton shëndetin e nënës
Shëndeti
Ushqimet që nuk duhet të hani kur pini ilaçe
Mrekullia e dy vezëve në ditë
Vitaminat që duhen për çdo problem shëndetësor
Lufta ndaj duhanit, një milion duhanpirës më pak në Francë
Shëndeti
Dieta mesdhetare ka “vdekur”, quajeni dietë “nordike”
Një vezë në ditë mban larg sëmundjet e zemrës
Nuk ka telefon pas orës 10.00 të darkës!
Lufta ndaj tensionit të lartë nis nga tavolina
Shëndeti
Ilaçet e të sëmurëve me zemër; Kardiologët tregojnë ku gaboi Fondi i Sigurimeve
Produkte natyrale për zbardhjen e dhëmbëve