Sherri i ashpër mes tifozëve anglezë dhe serbë u nis nga shqiptarët? Ja çfarë deklaron policia: Disa të lënduar dhe 6 të arrestuar, por…

16/06/2024 18:48

Një sherr i ashpër është shënuar mesditën e sotme në Gelsenkirchen, rreth 30 kilometra larg Dortmundit, mes tifozëve të Anglisë dhe atyre serbë.

Fillimisht mediat britanike raportuan se sherri ka nisur nga disa shqiptarë që kanë sulmuar serbët që ndodheshin në një lokal, por kjo ishte si pjesë e dëshmive, të pakonfirmuara zyrtarisht.

Ndërkohë Daily Mail raporton se sipas informacioneve që ka marrë nga policia, bëhet fjalë për më shumë se 6 persona të arrestuar, por sipas autoriteteve është deklaruar se është herët për të folur për shtetësinë e tyre.

Ndërkohë si pasojë e këtij sherri, janë lënduar disa persona.

FOTO GALERI
1/5

Top Channel