Mbështetësit demokratë nuk tërhiqen! Vijojnë të shtyjnë policinë, i godasin edhe me sende të forta

06/06/2024 11:49

Mbështetësit e opozitës vijojnë ende protestën e dhunshme, ku sërish po shtyjnë policinë dhe drejt tyre kanë hedhur sende të forta. 

Fillimisht protestuesit kanë shtyrë policinë, e më pas kanë hedhur përveç molotovëve, edhe gurë në drejtim të tyre.

Gjatë tubimit është kërkuar vazhdimisht që të hyjnë në ambientet kuvendit, ty ku po mbahet seanca plenare, po ashtu e shoqëruar me tensione.

Deputeti demokrat Klevis Balliu iu bashkua protestës dhe është përplasur me policinë, së bashku me mbështetësit e tjerë.

 

Top Channel