Dumani takohet me ambasadorin britanik King-Smith: Diskutuam ngritjen e kapaciteteve në bashkëpunimin gjyqësor mes dy vendeve

29/05/2024 14:23

Kreu i SPAK, Altin Dumani ka pritur këtë të mërkurë ambasadorin e Britanisë së Madhe King-Smith në zyrat e Prokurorisë së Posaçme.

”Nder të mikprisnim sot ambasadorin  King-Smith, gjyqtarët e njohur Dingemans dhe Picton. Në takim u diskutuan çështje kyçe mbi ngritjen e kapaciteteve në bashkëpunimin gjyqësor me agjencitë ligjzbatuese në UK”, shkruan SPAK.

Top Channel