Mes brohorimave dhe duartrokitjeve, Edi Rama mbërrin në pallatin e sporteve në Milano, pritet nga mijëra shqiptarë

26/05/2024 12:15

Edi Rama ka mbërritur në pallatin e sporteve në Milano, ku është pritur prej mijëra shqiptarëve.

Mes brohorimave dhe duartrokitjeve kreu i ekzekutivit është takuar me shqiptarët e Italisë, në takimin e dytë me diasporën, që nisi fillimisht me shqiptarët e Greqisë.

Kryeministri në këtë takim shoqërohet nga bashkëshortja e tij, Linda Rama.

Top Channel