Qendra e Athinës kthehet në “shesh lufte”, përplasje të ashpra mes tifozëve të Panathinaikos dhe policisë greke

19/05/2024 19:59
Athinë, përplasje mes tifozëve të Panathinaikos dhe policisë, 19 maj

Qendra e Athinës është kthyer ditën e sotme (19 maj) në një “shesh përplasjesh” mes tifozëve të skuadrës së Panathinaikos dhe forcave të policisë para ndeshjes së fundit ndërmjet ekipit të Panathinaikos dhe Olimpiakos.

Siç shihet në pamjet e siguruara nga Top Channel, ka pasur përplasje të ashpra dhe përdorim të gazit lotsjellës në përleshjet e tifozëve me forcat speciale.

Mësohet se si pasojë e përplasjeve, janë arrestuar 10 persona.

Top Channel