I zuri pritë afër shtëpisë, TCH siguron videon! Momenti kur Eduard Denaj i tensionuar i del përballë ish-gruas pak para se ta vriste! Ajo shtang dhe…

18/05/2024 15:21

50-vjeçari shqiptar Eduart Denaj që vrau ish-bashkëshorten Enkelejndën, në orët e para të së enjtes, në një rrugë kryesore në Menidi të Greqisë, poshtë shtëpisë së saj, kishte ngritur pritën e vdekjes, siç tregon videoja tronditëse e publikuar nga Top Channel. 

50-vjeçari, i cili, siç ka pranuar në polici, ka ditur lëvizjet e saj. Në video shihet ai duke kaluar nga e majta në të djathtë. Pastaj ai kthehet sërish. 40-vjeçarja, e veshur me një rrobë të bardhë sipër, shihet në anën e djathtë duke ecur. Kur e sheh, ajo ndalon.

Pas pak minutash ajo ka vdekur. Sulmuesi iu afrua asaj dhe filloi ta godiste vazhdimisht me thikë, duke e goditur më shumë se 10 herë. Në fund ai e la thikën të ngulur në trupin e saj të pajetë derisa mbërriti policia.

Më pas ai u largua nga vendi i ngjarjes, shkoi në një hotel dhe u përpoq të fshihej në një ndërtesë ku thuhet se kishte punuar. Ai kishte me vete edhe kanaçe birre duke konsumuar një sasi të madhe alkooli. Diçka që ai e bënte edhe kur jetonte me viktimën e tij. Ai pinte dhe pastaj e rrihte. Më në fund, oficerët e policisë nga departamenti lokal e gjetën gjatë një patrullimi dhe e prangosën.

“U zgjova në mëngjes dhe shkova te vendi sepse e dija që po kalonte aty në orën 5.30 të mëngjesit. Kur e pashë, nxora thikën dhe fillova ta godas. Më pas u largova në këmbë dhe shkova në një hotel. U ula pak aty dhe më pas shkova deri në ndërtesë dhe piva disa birra derisa më në fund më arrestuan”, ka thënë i akuzuari në polici, i cili është shfaqur i papenduar për aktin e tij.

Pak më herët 50-vjeçari mban në dorë një qese me birra, të cilat i hedh në një kosh riciklimi.

Top Channel