Detaje nga ngjarja e rëndë në Shëngjin/ Punëtori humbi jetën pasi u rrëzua, disa persona e dërguan në spital dhe u “zhdukën” (EMRI)

11/05/2024 14:09

Një person ka humbur jetën në vendin e punës në Shëngjin. Viktima është identifikuar si Preng Gjoni, 50 vjeç.

Gazetarja Brixhilda Deda mëson se viktima ka qenë punëtor ndërtimi pranë një objekti që është në ndërtim e sipër.

Nga burimet e spitalit bëhet me dije dhe dyshohet se është rrëzuar dhe një objekt i ka rënë në kokë duke rezultuar goditje fatale, pasi ka ndërruar jetë menjëherë.

Sakaq, ai u dërgua në spital me makinë private dhe pasi e kanë lënë viktimën janë larguar menjëherë nga spitali. Policia po vijon hetimet, ndërsa janë shoqëruar në ambientet e Policisë për sqarimin e rrethanave të ngjarjes dy shtetas që ishin duke punuar në objektin ku humbi jetën 50 vjeçari.

Ndërkohë dy ditë më parë, edhe një i ri, Emiliano Frroku, humbi jetën tragjikisht, teksa po punonte në një pallat në ndërtim në Shëngjin.

Top Channel