Dikur një yll Hollivudi, aktorja e famshme përfundon duke ecur me një bastun në dorë! Ka luajtur me ikonat e filmave

10/04/2024 13:24

Në një paraqitje të rrallë publike, Kathleen Turner u pa së fundmi në qendër të Manhatanit.

Aktorja 69-vjeçare, e njohur për filmat si “Romancing the Stone”, u pa duke ecur në rrugët e Nju Jorkut me bastun, me sa duket në gjendje të mirë, pavarësisht sfidave të saj në lëvizje.

E veshur me një pardesy të gjatë dhe pantallona të zeza, Turner u pa në Canal Street të Chinatown, duke ruajtur njëfarë anonimiteti në veshjen e saj.

Kjo pamje vjen pas një ndërprerjeje prej pesë muajsh nga ngjarjet publike, me paraqitjen e saj të fundit në një shfaqje të Maestro të Bradley Cooper . Aktorja vuan nga artriti reumatoid, një sëmundje autoimune që prek kyçet dhe organet.

Ajo tha për fillimin e sëmundjes në vitin 1993 se: Nuk mund të ecja. Nuk mbaja dot një gotë. E vetmja mënyrë si mund të ngjitesha e të zbrisja shkallët ishte në prapanicë, duke e shtyrë veten. Dhimbja është shumë e keqe sepse nuk ka asnjë mënyrë për t’u ulur, shtrirë ose në këmbë që të lejon t’i shpëtosh. Njerëzit nuk e kuptojnë sepse nuk është kërcënuese për jetën. Nuk do të më vrasë mua, por do të të vrasë jetën.

Turner, e cila bëri emër si një zonjë udhëheqëse në vitet 1980 dhe 90, luajti së bashku me figura të rëndësishme të Hollivudit si Michael Douglas dhe Danny DeVito dhe mori pjesë në një varg filmash kryesorë duke përfshirë “Body Heat”, “War of the Roses” dhe “The Jewel of the Nili”.

Ndërsa Turner duket ndryshe nga ajo çfarë ka qenë në filmat e saj, ajo tha në vitin 2019 se nuk i ka problem ndryshimet e pashmangshme në pamjen e saj.

Ajo ndau në vitin 2019 se po ‘po plakej mjaft mirë’, duke këmbëngulur se nuk dëshiron të jetë ‘një Cher, ku fytyra e saj nuk ndryshon dhe nuk lëviz kurrë’.

Turner, e cila jeton si një grua beqare në NYC që kur u divorcua nga manjati i pasurive të paluajtshme Jay Weiss në 2007, mbetet e përkushtuar ndaj përpjekjeve bamirëse, duke marrë pjesë shpesh në ngjarje si Dreka Vjetore e Fuqisë së Citymeals On Wheels.

E nominuara për Oscar ka një vajzë, këngëtaren 36-vjeçare Rachel Ann Weiss. Turner njihet gjithashtu për rolin e babait transgjinor të Chandler në Friends, një rol që ajo kohët e fundit tha se nuk do ta merrte sot.

Taylor është gjithashtu e njohur për nominimin e saj për Oscar për rolin e saj kryesor në “Peggy Sue Got Married”, disa filma të tjerë në vitet 2000 dhe paraqitjet e ftuar në shfaqje si Laë and Order dhe Rick and Morty.

 

FOTO GALERI
1/7

Top Channel