“Rama dhe Berisha janë takuar para dy ditësh”/ Curri: Kanë bërë marrëveshje të fshehtë, vula do jepet me pazar

04/04/2024 22:17

Analisti Arjan Curri ka deklaruar se ka pasur një marrëveshje të fshehtë dy ditë më parë mes Edi Ramës dhe Sali Berishës.

“Çelësin e dha Balla kur tha shijoje postin i tha Gazit se është me përgjegjësi. Në hyrje të parlamentit ishte një ish kafe në bodrum tani para dy ditësh janë takuar dy eksponentët e rëndësishëm PS PD dhe përmes emisarëve të tyre. Rama dhe Berisha janë takuar përmes emisarëve. Është bërë marrëveshje kjo amnisti të kalojë në skuta, prandaj amendamentet e Salianjit, është shkelur çdo rregull. Nuk është sekret se ka kanale të nëndheshme. Fitojnë disa njerëz konkret të të dyja krahëve që janë burgosur dhe duhen falur. Përfiton Gaz Bardhi dhe gjithë Foltorja dhe së treti është shkelur syri që përmes marrëveshje mund tu jepet edhe vula. Nuk e di nëse pikën e tretë do e realizojë Rama”-tha Curri.

 “Këto janë deklarata për hir të klikimeve. Sa bukur e the”-ishte përgjigjja e Boçit.

Top Channel