Aksidenti në aksin “Këlcyrë-Përmet” me 8 të vdekur, shoferi me shpejtësi skëterrë për t’iu shmangur policisë, fluturoi disa metra në ajër

02/04/2024 09:59

Një aksident i rëndë ka tronditur Shqipërinë në orët e para të mëngjesit.

Nga ky aksident kanë mbetur të vdekur 8 persona,  7 pasagjerët dyshohet se ishin emigrantë të paligjshëm nga vendet e treta, ndërsa shoferi nga Shkodra. Makina ka fluturuar 80 metra në ajër dhe më pas ka rënë në lumin Vjosa.

Dyshohet se shoferi nga Shkodra ishte duke ecur me shpejtësi gati 200 km në orë për t’ju shmangur policisë.

Top Channel