Grabitën banesën në Vlorë/ Arrestohet 41-vjeçari, bashkëpunëtori shpallet në kërkim

18/11/2023 10:58

Një 41 vjeçar është arrestuar nga policia në Vlorë pasi është identifikuar nga kamerat e sigurisë për grabitjen në një banesë në lagjen “Hajrro Çakërri”

Në pranga ra M. A., 41 vjeç, banues në fshatin Babicë e Madhe, me precedent të mëparshëm penal në fushën e narkotikëve dhe armëmbajtjes pa leje.

41-vjeçari dyshohet se në bashkëpunim me një tjetër person të shpallur në kërkim, kanë vjedhur një shumë parash, në banesën e një gruaje, në lagjen “Hajro Çakërri”.

Gjatë kontrollit në banesën e të arrestuarit, u gjetën 41 900 euro të dyshuara të falsifikuara, 10950 dollarë të dyshuar të falsifikuar, një dedektor për GPS, një palë targa të huaja, automjetin e dyshuar të përdorur në vjedhje, dy celularë, veshjet e përdorurua nga ky shtetas, një kapele kamuflazhi dhe një palë doreza.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Vlorë, për veprime të mëtejshme.

Top Channel