FOTOT/ Tirana i rikthehet normalitetit, punonjësit e Bashkisë në terren! Njihuni me heronjtë që punuan edhe natën

04/11/2023 14:20

Orët e fundit Tirana është përfshirë nga një stuhi e fortë me rreshje të shumta shiu.

Grupet e emergjencës së Bashkisë Tiranë bashkë me skuadrat e tjera po punojnë intensivisht për të normalizuar situatën pas shirave të rrëmbyeshëm.

Edhe pse reshjet ishin tepër intensive, kanalizimet kulluan brenda një kohe të shkurtër sasinë e madhe të ujit, ndërsa lëvizja e këmbësorëve dhe e mjeteve vijon aktualisht pa probleme.

Sikurse mund ta shihni edhe nga fotot, pranë çdo kryqëzimi në kryeqytet kanë qenë punonjësit e Bashkisë së Tiranës, të cilët kanë punuar për normalizimin e situatës.

FOTO GALERI
1/9

Top Channel