Video/ Peshkaqeni i dytë më i madh në botë shfaqet në Bari

20/09/2023 14:05

Një peshkaqen i madh, është parë plazhin e Polignanos në Bari së fundmi.

Një peshkatar i cili po peshkonte në zonë e ka filmuar peshkaqenin, video e cila u bë menjëherë virale në rrjet.

Peshkaqeni dyshohet të ketë qenë i butë, një specie e padëmshme për njerëzit.

Ai është peshku i dytë më i madh në botë, që mund të arrijë 9-10 metra gjatësi dhe peshon deri në 4500 kilogramë.

Top Channel