Presidenti Begaj vizitë shtetërore në Kazakistan, në fokus bashkëpunimi dhe zhvillimi ekonomik mes dy vendeve

05/09/2023 13:28

Presidenti Bajram Begaj do të zhvillojë një vizitë shtetërore në Kazakistan me ftesë të homologut të tij, Presidentit të Republikës së Kazakistanit, Kassym-Jomart Tokayev, më datat 6-8 shtator 2023.

Më 7 shtator, Presidenti Begaj do të pritet në një ceremoni shtetërore nga Presidenti Tokayev. Në fokus të takimeve do të jetë bashkëpunimi bilateral i deritanishëm si dhe interesi për zhvillimin e hapësirave ekonomike që ekzistojnë mes dy vendeve.

Top Channel