Presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskyy ka mbërritur në Danimarkë pas vizitës së tij në Holandë.

Ai u prit në bazën ajrore Skrydstrup në Vojens nga kryeministrja Mette Frederiksen dhe princesha e kurorës Mary.

Danimarka dhe Holanda kanë rënë dakord t’i japin Ukrainës avionë luftarakë F16.

Top Channel