Shitet rezidenca e “skllavit të seksit” Jeffrey Epstein! Donte të mbillte racën njerëzore me ADN-në e tij

20/08/2023 15:59

Ferma e Jeffery Epstein në Nju Meksiko, ku pedofili miliarder planifikonte të mbarste shumë gra dhe të ‘mbillte’ racën njerëzore me ADN-në e tij, më në fund është shitur.

Në fillim të viteve 1990, pedofili i dënuar fitoi “Zorro Ranch” prej 7588 hektarësh pranë Albuquerque dhe ndërtoi një rezidencë 33,000 metra katrorë atje.

Megjithëse Epstein nuk u akuzua kurrë për një krim në Nju Meksiko, ferma konsiderohet si një pjesë kyçe e operacionit të tij të trafikimit seksual dhe partnerja e tij në krim Ghislaine Maxwell, u akuzua për abuzim seksual të disa grave atje.

Maxwell u dënua me 20 vjet burg në qershor të vitit të kaluar, për kujdesin dhe abuzimin seksual të vajzave të mitura me Epstein.

Kur Epstein vdiq në vitin 2019, ndërsa priste gjyqin për të miturit e trafikimit seksual, ferma u rendit në testamentin e tij së bashku me një apartament në Paris, një rezidencë në Manhattan, një shtëpi në Palm Beach dhe një ishull në Karaibe në një pasuri me vlerë 577 milion dollarë.

Ferma u nxor për herë të parë në shitje për 27.5 milionë dollarë në 2021, por ky çmim u ul në 21.5 milionë dollarë një vit më vonë, pasi agjentët lokalë të pasurive shprehën skepticizëm mbi çmimin.

“Ka shumë prona të tjera atje që ofrojnë më shumë komoditete dhe asnjë histori të errët”, tha një agjent i patundshmërive i quajtur Jacob Martinez, për faqen e internetit Realtor.com.

Por sipas Mirror, ferma më në fund u shit në fillim të kësaj jave tek San Rafael Ranch, LLC, një kompani e formuar vetëm disa javë më parë.

Dokumentet e marra nga publikimi tregojnë se një “akt garancie speciale” është lëshuar nga Zyra e Nëpunësit të Qarkut Sante Fe një ditë më parë dhe është nënshkruar nga Darren Indyke, ekzekutuesi i pasurisë së Epstein.

Shitja përfshinte gjithashtu një shtëpizë të izoluar ku Princi Andreë, një mik i ngushtë i Epstein, pretendohet të ketë qëndruar sa herë që e vizitonte.

Epstein dihej gjithashtu se ftoi një numër shkencëtarësh, inxhinierësh dhe teknikësh në shtëpizë, ku thuhet se po përpiqej t’i joshte duke përdorur pasurinë e tij për të financuar ide dhe njohuri shkencore shqetësuese.

Sipas shkencëtarit kompjuterik dhe ekspertit të realitetit virtual Jaron Lanier, kjo përfshinte plane për ta kthyer fermën në një ‘fabrikë për prodhimin e foshnjave’ e cila do të ‘mbillte racën njerëzore me ADN-në e tij’, duke mbarsur të paktën 20 gra në fermë.

Sipas Times, burime të tjera thanë se Epstein ngriti gjithashtu ‘çështjen se si njerëzit mund të përmirësoheshin gjenetikisht’ dhe thuhet se në kërkim i tha një shkencëtari se ai po financonte përpjekjet për të identifikuar një grimcë misterioze ‘stalker’, që mund të shkaktonte ndjenjën se dikush është duke ju shikuar.

 

FOTO GALERI
1/4

Top Channel