Sulm me dronë në depot e naftës në Ukrainë, i gjithë vendi “pushtohet” nga flakët (Foto)

10/08/2023 16:52

Ukraina është goditur nga sulmet me dronë, të cilat kësaj here kanë pasur në shënjestër depot e naftës. 

Depot tashmë janë toltalisht të shkatërruara, ndërsa vendi u “pushtua” nga flaka dhe tymi i zi.

Hetimet kanë nisur menjëherë pas ngjarjes, ku në shënjestër të autorësisë është Rusia, e cila kohët e fundit ka vijuar një ofensivë të re sulmesh.

Zyra e Prokurorit të Përgjithshëm raportoi se hetimi bazohet mbi tentativat ruse për të kryer krime lufte.

Fotot e shkrepura tregojnë se si situata tashmë ka dalë jashtë kontrollit, ndërsa flakët masive vijojnë të jenë të rrezikshme.

 

Top Channel