Qytetares i humb portofoli në plazhin e Shëngjinit, punonjësit e policisë e gjejnë dhe ia dorëzojnë

01/08/2023 17:36

Dy punonjës policie i kanë ardhur në ndihmë një qytetareje në plazhin e Shëngjinit, të cilës i kishte humbur portofoli me para.

Elson Rasha dhe Fabjola Tula, gjatë patrullimit me biçikleta në Shëngjin, kanë gjetur në tokë një portofol me një shumë të konsiderueshme lekësh dhe euro.

Menjëherë, ata kanë njoftuar sallën operative, e cila iu ka bërë me dije që në sallën operative nuk kishte mbërritur asnjë telefonatë për një portofol të humbur. Të ndodhur në këto kushte, punonjësit e Policisë kanë hapur portofolin brenda të cilit kanë gjetur një dokument identifikimi të një shtetaseje dhe kanë filluar kërkimet për gjetjen e shtetases që i përkiste portofoli.

Pas disa orësh kërkime nga punonjësit e Policisë, u bë e mundur gjetja e kësaj shtetaseje dhe iu dorëzua portofoli që ajo kishte humbur.

E zonja e portofolit ka falënderuar punonjësit e Policisë për korrektësinë dhe për gjestin e tyre, që tregon vërtet misionin që ka Policia, shërbimin ndaj qytetarëve.

FOTO GALERI
1/5

Top Channel