Bill Clinton “bashkon” demokratët, Basha pranë Alibeajt dhe deputetëve të PD-së

03/07/2023 19:03

Ish-kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, është paraqitur ditën e sotme para kryeministrisë, për të marrë pjesë në ceremoninë e organizuar nga kryeministria, për pritjen e ish presidentit amerikan në Tiranë, Bill Clinton.

Basha nuk ka qenë i vetëm por është shoqëruar nga Alibeaj dhe një grup tjetër deputetësh të PD-së.

Nga ana tjetër kryebashkiaku i Tiranës është ulur pranë Aleks Soros, i biri i George Soros.

Pritja do të mbahet në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” pikërisht përpara Kryeministrisë.

Top Channel