Foto ilustruese

Pesë persona janë arrestuar në Tiranë për vepra të ndryshme penale. 

Specialistët për Hetimin e Narkotikëve në DVP Tiranë arrestuan S. H., 18 vjeç, banues në Tiranë, pasi gjatë kontrollit fizik, shërbimet e Policisë, i gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale, sasi të vogël lënde të dyshuar narkotike kanabis.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Nr. 2 arrestuan E. J., 25 vjeç, banues në Tiranë, pasi gjatë kontrollit të aparatit celular, shërbimet e Policisë i gjetën të hapura faqe që shërbejnë për vënien e basteve sportive.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Nr. 3 arrestuan 32-vjeçarin E. L., banues në Kamzë, pasi ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes së tij.

Specialistët e Qarkullimit Rrugor arrestuan S. T., 24 vjeç, dhe D. D., 21 vjeç, të dy banues në Tiranë, pasi u kapën duke drejtuar automjetet përkatëse, pa leje drejtimi.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme procedurale.

Top Channel