Lana Del Rey attends the 2023 Billboard Women in Music Awards in Inglewood, California, U.S. March 1, 2023. REUTERS/Mario Anzuoni

Lana Del Rey është fejuar me menaxherin e muzikës dhe muzikantin Evan Winiker, raportoi Billboard të martën.

Këngëtarja e këngës “Candy Necklace”, e cila javën e kaluar publikoi albumin e saj të nëntë të shumëpritur në studio, e ka mbajtur të fshehtë romancën e saj me Winiker.

Dyshja, të cilët thuhet se janë në lidhje prej disa muajsh, janë parë së bashku vetëm disa herë. Del Rey dhe Winiker, i cili është një partner menaxhues në Range Media, madje kanë qëndruar mjaft të ngushtë në lidhjen e tyre. 

40-vjeçari vjen nga një sfond muzikor, pasi më parë ka qenë në një grup të quajtur Steel Train me kantautorin dhe producentin Jack Antonoff. Antonoff ka punuar ngushtë me Del Rey në disa nga projektet e saj, duke përfshirë albumin e saj të vitit 2019, “Norman F–king Rockwell”, albumin e saj të vitit 2021, “Chemtrails Over the Country Club” dhe projektin e saj më të fundit, të publikuar më 24 mars.

Del Rey, emri i vërtetë i së cilës është Elizabeth Grant, u përfol se ishte në lidhje me frontmenin e Salem, për disa muaj në fillim të vitit 2022, megjithëse afati i saktë kohor i marrëdhënies së tyre mbetet i paqartë.

Para kësaj, Del Rey ishte në një lidhje me këngëtarin Clayton Johnson, pasi u takuan në një aplikacion takimesh në vitin 2020. Ata u përfol se do të fejoheshin më vonë atë vit, por i dhanë fund romancës pas kësaj.

Del Rey ishte e lidhur edhe me kantautorin skocez Barrie-James O’Neill, me të cilin ajo u takua nga viti 2011 deri në vitin 2014.

Artistja më pas u takua me fotografin italian Francesco Carrozzini nga viti 2014 deri në 2015 para se të shijonte një romancë të shkurtër me reperin G-Eazy në 2017.

Ajo gjithashtu ishte në lidhje me policin Sean “Sticks” Larkin. Megjithatë, ata u ndanë vetëm disa muaj më vonë.

Top Channel