Actor Angelina Jolie speaks beside members of Congress on the Violence Against Women Act, on Capitol Hill in Washington, U.S., February 9, 2022. REUTERS/Tom Brenner/File Photo

Koha fluturon kur je duke u argëtuar. Angeline Jolie kaloi tre orë të tëra duke biseduar me trashëgimtarin miliarder David Mayer de Rothschild ndërsa ishte në një takim dreke në Malibu, Kaliforni, të enjten.

Në fotot e siguruara nga Page Six, ylli i filmit “Maleficent”, 47 vjeçe, shihej duke buzëqeshur teksa dilte nga pika e njohur e famshme Nobu me ambientalistin britanik, 44 vjeç, pranë saj. Për daljen, Jolie kishte veshur një fustan të zi elegant me prerje që i tregonin mesin e saj.

Ajo e kombinoi look-un edhe me taka të zeza dhe syze dielli. Paparazzi këputi yllin e “Girl, Interrupted” teksa ajo po shkonte drejt makinës së saj dhe me flirtim luante me flokët e saj. Edhe Mayer de Rothschild, i cili është pjesë e familjes më të pasur në botë, është shfaqur me humor të mirë, i cili duket i buzëqeshur së bashku me Jolie.

Biznesmeni miliarder kishte zgjeshur të vishte një veshje rastësore dhe të rehatshme. Ai kishte veshur një palë pantallona blu, një këmishë gri, xhaketë, këpucç të zeza dhe çorape me vija. Përfaqësuesit e Jolie nuk e kthyen menjëherë kërkesën e Page Six për koment nëse dyshja ishin jashtë për të diskutuar biznes apo kënaqësi.

Takimi mund të ketë qenë për të dyja arsyet, pasi të dyja palët duken të jenë beqare, por gjithashtu kanë të përbashkët aktivizmin. Mayer de Rothschild është një avokat i ambientalizmit, i cili ka punuar si ambasador për Hyundai IONIQ, automobili i parë i ndërtuar nga themeli dhe i disponueshëm veçanërisht si një makinë hibride ose me energji elektrike.

Sipas biografisë së tij në Instagram, ai gjithashtu dëshiron të “paralajmërojë dhe informojë njerëzit për ngrohjen globale”.

Top Channel