Pas bujës së madhe me deklarata, Netflix ka një kërkesë publike për Princ Harry dhe Meghan Markle

23/01/2023 21:03

Është raportuar se drejtuesit e platformës së Netflix po ushtrojnë presion që filmi i Dukës dhe Dukeshës së Sussex të jetë një ‘home reality’ me seri, kjo si rezultat i kujtimeve më të shitura të Princit Harry.

The Sun raporton se drejtuesit e gjigantit të transmetimit “mbetën të habitur” mbi sasinë e “bombave” personale dhe familjare që ishin përmendur në librin “Spare” krahasuar me dokumentarët e tyre më të ndrydhur të kohëve të fundit “Harry & Meghan”.

Sipas burimit të tyre, kjo ka bërë që punëdhënësit të rrisin interesin e tyre për një shfaqje të xhiruar brenda pronës së çiftit prej 14.7 milionë dollarësh në Montecito. Një burim u shpreh se:

Kujtimet e Harry-t kanë qenë sigurisht një pikë kyçe diskutimi, dhe ndërsa shumë mund të mendojnë se drejtuesit do të mërziteshin nga vëllimi i zbulimeve të sekreteve në “Spare” kundrejt shfaqjes, në të vërtetë ata ishin skenarë të ndryshëm. Ata shënuan shifra të shkëlqyera nga klikimet dhe janë gati për një projekt të dytë. Dorezat i janë hequr tani Harry-t dhe Netflix mendon se janë në pozitën kryesore për ta zhvilluar më tej atë. Duke ecur përpara, pasojat e asaj që do të ndodhë me Harry dhe Meghan do të jenë magjepsëse për shikuesit. Ne e dimë se çifti filmon materiale gjatë gjithë kohës, kështu që ka mbetur një thesar, i cili mund të bëjë punë për shikimin e dinamitit”.

Për serialin me gjashtë pjesë të Meghan dhe Harry-t në Netflix, disa nga intervistat që u incizuan dukej se ishin kryer në një mjedis shtëpiak. Më vonë, megjithatë, u pohua se produksioni kishte filmuar në një pronë të ndryshme prej 33.5 milionë dollarësh.

Kur debutoi më 3 dhjetor, seria e dokumentarëve të Netflix theu të gjitha rekordet e mëparshme për shikuesit. Sipas statistikave zyrtare, shikuesit i shikuan tre episodet e para 81.55 milionë herë në katër ditët e para kur ishin të aksesueshëm. Për aq sa e sheh Netflix, Sussexes janë një gjë e sigurt për të vënë bast.

Top Channel