“Rivale” edhe në veshje/ Meghan Markle dhe Kate Middleton debate për dizajnerin e fustaneve mbretërore

16/01/2023 21:34

Marrëdhënia e Meghan dhe Kate ishte e dukshme që në fillim, pasi pakënaqësitë ishin të qarta që herët mbi veshjet e dukeshës së atëhershme të Kembrixhit që i jepej përparësi ndaj dukeshës së Sussex-it, është raportuar sot.

Gjatë karrierës së saj si aktore amerikane, Meghan Markle ra në dashuri me rrobat e stilistit britanik Erdem Moralıoğlu, pasi kishte veshur fustanet e tij në disa festa përpara se të hynte në familjen mbretërore nga viti 2016.

Por pasi u përfshi publikisht me Princin Harry, Princeshës së Uellsit thuhet se i është dhënë përparësi ndaj Meghan pasi edhe ajo ishte një kliente ekzistuese. Detajet e reja të marrëdhënies së çiftit, të publikuara në gazetën “The Telegraph”, e njëjta gazetë që botoi një intervistë ekskluzive me Princin Harry vetëm mbrëmë, vijnë pasi Princi Harry publikoi kujtimet e tij shumë të diskutueshme nga libri “Spare” të martën e kaluar.

Meghan veshi fustanin e markës ‘Davina’ të Erdemit nga koleksioni i tij i vitit 2015 në fillim të vitit 2016, përpara se të ishte i disponueshëm për publikun e gjerë për një paraqitje në programin “Today” të NBC, para se të kishte takuar Dukën e Sussex.

Ajo gjithashtu u pa me fustanet Erdem në mars 2017, gjatë një dasme në Xhamajka dhe rreth kohës së “Invictus Games” 2017 në Toronto, kur ajo kishte veshur fustanin e tij të markës ‘Sebla’. Fakti që pamjet e stilistit britanik, i cili ka lindur në Kanada, i janë dorëzuar Kate fillimisht, thuhet se ka rënë keq me Sussex-ët, me Meghan që dyshohet se Kate ‘nuk ishte as mbretëreshë’. Saga e fustaneve vjen pas një mosmarrëveshjeje të mëparshme mes çiftit për fustanet e shoqërueses së nuses për dasmën e Harry-t dhe Meghan-it dhe një takimi të parë që thuhet se ishte i vështirë me Cambridge-s.

Si Kate ashtu edhe Meghan u tha se u larguan nga takimi të përlotur pasi u zbulua se asnjë nga fustanet nuk rrinte siç duhet. Në një rresht të veçantë, doli në librin “Spare” të Princit Harry se Meghan mbante pagesat që i jepeshin ndërsa ishte anëtare e familjes mbretërore, duke i ndarë ato me stafin e saj në pallatin Kensington.

Top Channel