“Një ujkonjë si unë nuk është për djem si ti”, Shakira “godet” sërish Piquenë: Shkëmbeve një ‘Ferrari’ me një ‘Twingo’

12/01/2023 18:50

Kanë mjaftuar vetëm disa muaj nga ndarja e saj me Piquenë, që Shakira të dedikonte një tekst për ishin e saj, për t’i rikujtuar atij se çfarë ka humbur.

Superylli kolumbian ka publikuar disa orë më parë këngën në YouTube dhe siç pritej, nuk zhgënjeu as këtë herë.

Disa pjesë të këngës i drejtoheshin drejtpërdrejtë ish-it të saj, ku këngëtarja e ironizon me shprehjen “Ndërrove një ferrari me një Tëingo.

 “Nuk do të kthehem me ty, as nëse qan, as nëse më lutesh. Është e qarte që nuk kam faj nëse të kritikojnë. Unë bëj vetëm muzikë, më fal nëse të njollos”. – është një pjesë nga teksti I saj.

Tek fjala “salpique” (spërkas), ajo ndalon pas “sal” dhe thekson “pique” duke iu drejtuar futbollistit në mënyrë të tërthortë.

Diku tjetër duke iu drejtuar partneres aktuale të Piquesë, ajo shton: “Ajo ka emrin e një personi të mirë/ Nuk është e qartë si tingëllon / Ajo ka emrin e një personi të mirë / Ajo është qartë e njëjtë me ty / Për djem si ti/ Unë jam shumë e mirë për ty dhe kjo është arsyeja pse je me dikë si ti.”

Pique dhe Shakira njoftuan ndarjen e tyre pas 11 vitesh bashkëjetesë. Nga ata 11 vite, tetë i kaloi në Barcelonë të Spanjës, edhe pse këngëtarja dhe fëmijët e saj aktualisht janë duke u zhvendosur në Miami.

Teksti i këngës:

Perdón, ya cogí otro avión,

aquí no vuelvo

jo quiero otra decepción.

Tanto que te las das de campeón

y cuando te necesitaba

diste tu peor version.

Me fal zemer,

hace rato que yo debí botar ese gato.

Una loba como yo no está pa’ novatos,

una loba como yo no está pa’ tipos como tú (uuuuu).

Pa’ tipos como tú (uuuu).

A tí te quedé grande y por eso estás

con una igualita que tú (uuuu).

Esto es pa’ que te mortifiques,

mastiqe y trage, trage y mastiqe.

Yo contigo ya no regreso, ni que me llores ni me supliques,

entendí que no es culpa mía que te critiquen.

Yo sólo hago música perdón que te salpique.

Me dejaste de vecina a la suegra,

con la prensa en la puerta y la deuda en Hacienda.

Te creíste que me heriste y me volviste más dura

las mujeres ya no lloran, las mujeres facturan.

Tiene nombre de persona buena,

claramente no es como suena.

Tiene nombre de persona buena,

claramente es igualita que tú (uuuuu).

Pa’ tipos como tú (uuuu).

A tí te quedé grande y por eso estás

con una igualita que tu (uuuu)

(Oohhh, Oohhh)

Del amor al odio hay un paso,

por acá no vuelvas hazme caso.

Cero rencor, bebé

yo te deseo que:

te vaya bien con mi supuesto reemlazo.

No sé ni que es lo que te pasó,

estás tan raro que ni te distingo.

Yo valgo por dos de 22,

Cambiaste un Ferrari por un Tëingo,

Cambiaste un Rolex por un Casio

Vas acelerado Dale despacio,

mucho gimnasio pero trabaja el cerebro un poquito también.

Fotos por donde me ven…

aquí me siento un rehén

por mi todo bien.

Yo te desocupo mañana y si quieres tráertela a ella que venga también.

Tiene nombre de persona buena,

claramente no es como suena.

Tiene nombre de persona buena,

y una loba como yo no está pa’ tipos como tú (uuuu),

pa’ tipos como tu (uuuuu)

A tí te quedé grande y por eso estás

con una igualita que tú (uuuu).

(Aahhh Oohhh)

Pa’ pa’ pa’ tipos como tú

 

Top Channel