Për pak ditë ‘troket’ në derën tuaj Viti i Ri dhe të gjithë jeni me shpresën që të jetë një vit sa më i begatë.

Siç dihet, Viti i ri sjell shumë ndryshime në jetën tuaj, ne shpresojmë që këto ndryshime të jenë për mirë. Në fakt është një fjalë ajo që do të karakterizojë gjatë gjithë vitit 12 shenjat e zodiakut.

Dashi: Para.

Demi: Ndryshime.

Binjakët: Mundësi.

Gaforrja: Puna.

Luani: Ndarja.

Virgjëresha: Përkushtim.

Peshorja: Zvarritje.

Akrepi: Ulërima.

Shigjetari: Dashuria.

Bricjapi: Udhëtime.

Ujori: Lodhje.

Peshqit: Pasion.

Ndërkaq, fundi i këtij viti përfundon me Mërkurin në prapavijë, i cili shkon retrograd ditën e sotme. Kjo sigurisht që na sjell konfuzion në komunikim, ndaj mund të ndodhë që organizimi i takimit të ndryshojë për një minutë në orën 12:00. Përveç kësaj, të gjithë duhet t’i kushtojmë vëmendje mënyrës së komunikimit, sepse mund të ndodhin vërtet debate dhe prishje serioze, veçanërisht në marrëdhëniet me partnerin. Ja si parashikohet fundi i këtij viti për secilën nga shenjat e zodiakut…

Top Channel