Me ardhjen e Vitit të Ri ja se çfarë duhet të lini pas krahëve bazuar në shenjën tuaj të zodiakut!

26/12/2022 12:50

Nëse qëllimi kryesor është ta nisni bukur vitin që po vjen, atëherë nisjani duke bërë diçka për herë të parë.

Gjatë festave ka dreka dhe momente të veçanta nga të cilat është e vështirë t’u shmangesh. Por mos harroni të lini një hapësirë vetëm për kënaqësitë tuaja. Kërkoni për momente që mund t’ju bëjnë të shijoni emocione të reja apo përvoja të reja. Ndërkaq, zbuloni nga çfarë duhet të hiqni dorë në 2023-in për të kaluar një vit sa më të bukur.

Dashi

Impulsivitetin tuaj. Gjatë vitit të ri duhet të mësoni t’i merrni gjërat me qetësi sepse impulsiviteti do ju pengojë të arrini objektivat.

Demi

Xhelozinë tuaj. Sidomos nëse jeni në një lidhje bëni kujdes me xhelozinë e tepruar sepse ajo do ju krijojë probleme serioze.

Binjakët

Kontrollin. Ju keni tendencë të kontrolloni çdo gjë para se të hidhni hapa, por në fakt më mirë t’ia lini gjërat kohës dhe të zbuloni gjëra të reja.

Gaforrja

Pavarësinë tuaj. Kjo nuk duhet të thotë se nuk duhet ta kërkoni, por duke dashur pavarësi absolute do i humbisni personat që keni pranë.

Luani

Dëshirën tuaj për të pëlqyer. Kur kjo dëshirë teprohet mund të çojë në tradhti dhe probleme.

Virgjëresha

Mungesën e spontanitetit. Lërini pak vend natyralitetit dhe spontanitetit sepse kjo gjë do ju bëjë të takoni persona të rinj dhe do zbuloni një tjetër anë të personalitetit tuaj.

Peshorja

Paanësinë tuaj. Këtë vit gjërat nuk do jenë as të bardha as të zeza. Më mirë qëndroni të paanshëm dhe nuk keni për të pasur probleme.

Akrepi

Pamaturinë. Ju do keni tendencë të bëni çdo sakrificë për të provuar eksperienca të reja pa marrë parasysh rreziqet. Bëni kujdes!

Shigjetari

Mendjelehtësinë tuaj. Këtë vit mos i merrni gjërat me lehtësi, por tregoni më shumë seriozitet.

Bricjapi

Nevojën tuaj për analizë. Për të ecur para këtë vit duhet të kaloni sa më shpejt në veprim.

Ujori

Oportunizmin tuaj. Kjo mënyrë e të sjellurit mund t’iu kushtojë shtrenjtë këtë vit. Mund të humbisni edhe disa miq të vyer.

Peshqit

Influencën tuaj. Në përgjithësi ju jeni persona me shumë influencë dhe kjo nxit kreativitetin. Gjithsesi këtë vit hiqni dorë sepse do krijoni përshtypje të këqija.

Top Channel