Kanë kaluar tashmë 3 dekada që kur I Vetëm në Shtëpi: I humbur në New York u publikua dhe ne ende nuk mund të ngopemi duke e parë, veçanërisht gjatë sezonit të festave.

Filmi ikonë është filmi i tretë me fitimin më të madh të Krishtlindjeve të të gjitha kohërave dhe personazhet e tij mbeten po aq ikonikë.

Ja se si duket tani ky kast i dashur i filmit dhe çfarë po bëjnë ata në jetën dhe karrierën e tyre.

Kevin McCallister (Macaulay Culkin)

Ndërsa 2 vetëm në shtëpi mbush 30 vjeç, ne donim të kontrollonim se ku është aktori ynë i dashur sot

Culkin tani është 42 vjeç dhe së fundmi është bërë baba i një  djali në vitin 2021 me të fejuarën e tij, aktoren Brenda Song . Një nga rolet e tij të fundit të aktrimit ishte në sezonin e 10-të të  American Horror Story: Double Feature , një rol për të cilin ai fitoi vlerësime kritike .

Kate McCallister, nëna e Kevinit (Catherine O’Hara)

Ndërsa 2 vetëm në shtëpi mbush 30 vjeç, ne donim të kontrollonim se ku është aktori ynë i dashur sot

O’Hara tani është 68 vjeç dhe ka pasur shumë role që nga portretizimi i saj ikonë si nëna e Kevinit. Nga viti 2015 deri në vitin 2020, aktorja luajti rolin kryesor  në serialin televiziv Schitt’s Creek, ku fitoi një çmim Emmy.

Buzz McCallister, vëllai i madh i Kevinit (Devin Ratray)

Ndërsa 2 vetëm në shtëpi mbush 30 vjeç, ne donim të kontrollonim se ku është aktori ynë i dashur sot

Ratray tani është 45 vjeç dhe është shfaqur në shumë role që nga portretizimi i vëllait të madh të Kevin. Paraqitjet e tij përfshijnë në serialet televizive Law & Order dhe Supernatural . Ai gjithashtu mori pjesë në serialin e  MTV, Damage Control.

Z. Hector (Tim Curry)

Ndërsa 2 vetëm në shtëpi mbush 30 vjeç, ne donim të kontrollonim se ku është aktori ynë i dashur sot

Curry tani është 76 vjeç. Në vitin 2012, ai pësoi një goditje të rëndë, e cila e la në nevojë të përdorte një karrige me rrota dhe iu desh të merrte terapi fizike. Pas goditjes në tru, puna e aktorit është zhvendosur kryesisht tek aktrimi me zë, megjithatë ai  vazhdon të këndojë.

Harry Lime, hajduti (Joe Pesci)

Ndërsa 2 vetëm në shtëpi mbush 30 vjeç, ne donim të kontrollonim se ku është aktori ynë i dashur sot

Pesci tani është 79 vjeç dhe disa vite më parë doli nga pensioni për t’u shfaqur në filmin 2019 The Irishman , i cili i dha një nominim për Oscar. Ndryshe nga anëtarët e tjerë të kastit, Joe ishte tashmë një aktor i njohur përpara se të shfaqej në  Home Alone, kryesisht për shkak të rolit të tij në  Goodfellas , një film i vitit 1990.

Marv, hajduti (Daniel Stern)

As Home Alone 2 Turns 30, We Wanted to Check Where Our Beloved Cast Is Today

Stern tani është 65 vjeç dhe ka vazhduar të aktrojë. Roli i tij më i fundit do të shfaqet në vitin 2023, pasi ai i është bashkuar kastit për sezonin 4 të serialit fantastiko-shkencor For All Mankind . Veprat e tjera të tij përfshijnë rrëfimin e serialit të njohur The Wonder Years nga 1988 deri në 1993.

Xhaxhai Frank (Gerry Bamman)

As Home Alone 2 Turns 30, We Wanted to Check Where Our Beloved Cast Is Today

Bamman tani është 81 vjeç dhe edhe pse vazhdoi të shfaqej në filma dhe seriale pas Home Alone 2 , roli i Uncle Frank mbetet më i famshmi i tij. Merita e tij e fundit e aktrimit deri më sot ishte në vitin 2015, në serialin televiziv The Following .

Fuller (Kieran Culkin)

As Home Alone 2 Turns 30, We Wanted to Check Where Our Beloved Cast Is Today

Kieran , i cili është vëllai më i vogël i Macaulay në jetën reale, tani është 40 vjeç dhe ai po vazhdon të ndërtojë një karrierë të suksesshme në aktrim. Një nga rolet e tij të fundit dhe më të spikatur është në serialin Succession . Ai është i martuar që nga viti 2013, dhe ai dhe gruaja e tij janë prindër të një djali dhe një vajze.

 

FOTO GALERI
1/7

Top Channel