Foto ilustruese

Arrest me burg ka dhënë Gjykata e Lezhës për Leonard Pepën dhe Sebastiano Malotajn, të cilët dhunuan disa ditë më parë drejtorin e OSHEE Lezhë.

Malotaj dhe Pepa, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, fillimisht i dëmtuan automjetin Edmir Përndrecës, dhe më pas e kanë goditur, duke i shkaktuar dëmtime fizike.

Sulmi dyshohet se erdhi për shkak të detyrës që Përdreca mban.

Ndërkohë, ka dyshime se autorët mund të jenë porositur nga persona të tjerë për të dhunuar drejtorin e OSHEE-së në Lezhë.

Lexo edhe: Dhunimi i drejtuesit të OSHEE-së në Lezhë/ Zbardhet ngjarja, dyshime se janë porositur nga persona të tjerë

Top Channel