Pse duhet të keni patjetër një këmishë-xhaketë në gardërobën tuaj

23/12/2022 14:20

Këmisha-xhaketë do t’ju ndihmojë të zotëroni stilin gjatë këtij sezoni, duke e bërë atë një pjesë të vërtetë investimi.

Ndërsa kufijtë mes jetës së shtëpisë dhe punës janë zbehur, po kështu edhe veshjet tona. Sot, ne kemi nevojë për veshje që mund të vishen si në punë ashtu edhe jashtë saj kur pimë diçka me miqtë.

Kur vjen puna për të vendosur se çfarë do të përmirësojë menjëherë gardërobën tonë, ne ju themi se të blini një këmishë-xhaketë është zgjedhja e duhur. Ky stil duhet po aq elegant kur kombinohet me xhinse ose pantallona dhe atlete. Frymëzohuni nga stilet e Tamu McPherson e cila kombinon në mënyrë të përsosur praktikën me personalitetin.

Versionet prej lëkure nga Loewe dhe Bottega Veneta janë perfekte për t’u kombinuar me bluzë të bardhë dhe xhinse apo me një fustan të hollë dhe sandale me rripa. Ndërkohë, versioni i leshtë i Bouguessa-s do të duket elegant me një këmishë të bardhë me kopsa dhe taka me rripa për të gjitha rastet.

Për diçka pak më të rastësishme, zgjidhni stilet me ngjyra të zgjedhura të Isabel Marant. Një alternativë e lezetshme dhe komode për një xhaketë xhins, këto dizajne lozonjare janë pafundësisht të gjithanshme.

Top Channel