“Nuk kam pasur kurrë…”/ Këto pritet të jenë Krishtlindjet më të vështira të Tom Brady, shkak divorci

21/12/2022 21:01

Qendërmbrojtësi i Tampa Bay Buccaneers, Tom Brady vazhdon të përballet me ndryshimet në jetën e tij që me siguri do të sfidojnë stabilitetin e tij emocional dhe aftësinë për të qenë një baba i mirë, duke mbajtur gjallë karrierën e tij profesionale 23-sezonale si një nga lojtarët më të mirë në historinë e NFL.

Krishtlindja e Brady këtë vit do të jetë shumë më ndryshe nga çdo e mëparshme në jetën e tij, pasi në vend që të ketë një darkë familjare në prag të Krishtlindjeve dhe një ditë për të qenë me tre fëmijët e tij, ai do të duhet të jetë në një hotel aty pranë në State Farm Stadium për të qenë gati për t’u përballur me Arizona Cardinals më 25 dhjetor si pjesë e javës së 16-të të sezonit NFL 2022.

Kjo është arsyeja pse Brady nuk do të jetë në gjendje të festojë as në 24 dhe as në 25 dhjetor me Jack, Benjamin dhe Vivian, dhe do të duhet ta bëjë këtë në një datë tjetër. Këtë e zbuloi ai në daljen e tij të përjavshme në “Let’s Go! Podcast” së bashku me bashkë-prezantuesin, Jim Grey. Brady tregoi se:

“Do të jetë një përvojë e re që nuk e kam pasur kurrë më parë, me të cilën do të mësoj se si ta përballoj. Dhe unë mendoj se kjo është ajo që ka të bëjë jeta, unë do të mësoj se si të përballem me natën e Krishtlindjes në një hotel dhe do të mësoj se si të përballem me Krishtlindjet dhe natën e Krishtlindjeve dhe prapë të dal atje dhe të jem profesionist. Dhe më pas pres me padurim të festoj Krishtlindjet me fëmijët e mi të nesërmen”.

Duhet mbajtur mend se Brady u divorcua nga modelja braziliane, Gisele Bündchen pas 13 vitesh martesë gati dy muaj më parë.

Top Channel