Foto ilustruese

Një çift bashkëshortësh ka përfunduar në spital pasi kanë konsumuar lëndë kimike (herbicid).

47-vjeçari B. O., rreth 42 vjeç dhe bashkëshortja e tij, V. O., rreth 40 vjeçe janë paraqitur për mjekim në spitalin e Pogradecit.

Sipas policisë dyshohet se ngjarja ka qenë aksidentale dhe se ata ndodhen nën kujdesin e mjekëve.

Njoftimi policisë: 

Pogradec/Informacion paraprak

Më datë 20.12.2022, në spitalin e Pogradecit kanë shkuar për mjekim shtetasi B. O., rreth 42 vjeç dhe bashkëshortja e tij, shtetasja V. O., rreth 40 vjeçe, banues në fshatin Blacë, Pogradec, të cilët dyshohet se aksidentalisht kanë konsumuar lëndë kimike helmuese (herbicid). Të dy këta shtetas ndodhen nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Top Channel