Wednesday Addams nuk bën asgjë rastësisht. Anëtarja më stoike e familjes Addams, rrallë bën lëvizje të panevojshme, duke përfshirë buzëqeshjen.

Pra, kur fryma e kërcimit pushtoi adoleshenten tipike të turbullt në kërcimin e saj të shkollës në serialin e ri të Netflix që mban emrin e saj, ajo shkaktoi reagim.

Skena e shkurtër përbën më pak se tre minuta të të gjithë serisë, por shpejt është bërë momenti më ikonik i “Wednesday” për sa i lirë duket se ndihet protagonistja jonë e çuditshme.

Sigurisht, askush nuk mund të ngatërrojë kërcimin e Wednesday,  trendin më të fundit të TikTok.

Klipet e koreografisë i frymëzuan shikuesit të shikonin serialin, duke e bërë atë një nga shfaqjet më të ndjekura ndonjëherë të transmetuesit. Popullariteti i saj në internet e ngriti “Bloody Mary” të Lady Gaga-s përsëri në top lista më shumë se një dekadë pas publikimit të këngës dhe ajo u shfaq vetëm në TikToks të krijuar nga fansat, jo në vetë shfaqjen!

Pranimi i yllit të “Wednesday”, Jenna Ortega se ajo e kishte koreografin të vetën, ftoi fansat e rinj që të mbushnin rutinën me lëvizje nga kulturat e tyre.

Skena e vallëzimit “Wedneday” debutoi vetëm një muaj më parë, por tashmë ka një “mitologji” të caktuar, tha Jenna Drenten, profesoreshë e asociuar e marketingut në Universitetin Loyola të Çikagos, e cila studion se si përdoruesit e TikTok dhe platformave të tjera dixhitale shprehin identitetin e tyre.

Ortega ka pranuar se ajo nuk është një balerin e stërvitur, duke e bërë rutinën e saj ndoshta edhe më tërheqëse për jo kërcimtarët në TikTok, tha Drenten.

“Unë nuk jam një balerinë dhe jam e sigurt se kjo është e qartë”, tha Ortega për NME .

Miliona përdorues përfshirë edhe shumë të famshëm kanë realizuar trendin.

@ladygaga BLOODY WEDNESDAY #fyp ♬ original sound – heyy

Wednesday na jep leje të jemi të çuditshëm

Përkatësia, natyrisht, është në kundërshtim me etikën e Wednesday, të cilës nuk i është dashur kurrë të përshtatet. Ajo është plotësisht e kënaqur në një ishull të sajin, ku dielli nuk shkëlqen kurrë dhe mjetet e vjetra të torturës janë të bollshme.

Top Channel