Veshja naziste, intervista pas fejesës apo funerali i Dianës, çfarë pritet të shfaqet në dokumentarin “Harry dhe Meghan”

08/12/2022 18:15

Gjatë tre episodeve të para të dokumentarit të Netflix të Harry dhe Meghan, Duka i Sussex ndau shqetësimet që kishte për familjen e tij dhe reflektoi mbi ngacmimet me të cilat u përball nëna e tij Diana pas divorcit të saj nga Princi Charles.

Meghan foli gjithashtu për takimin me Mbretëreshën për herë të parë dhe përshkroi se si ajo u kryqëzua me Harry-n në Instagram.

Më poshtë janë vetëm disa prej çështjeve që janë mësuar nga episodet:

Gratë në familjen mbretërore

Princi Harry foli për gratë në familjen mbretërore dhe tha se kishte mësuar “dhimbjen dhe vuajtjen e grave që martohen në këtë institucion”.

Ai u shpreh: Më kujtohet se mendoja se si mund të gjej dikë që është i gatshëm dhe i aftë të jetë në gjendje të përballojë të gjitha përgjegjësitë që vijnë nga të qenit me mua.

Harry në funeralin e Dianës

Duka i Sussex tha se ai duhej të “vishte dy kapele” pas vdekjes së nënës së tij.

“Njëra ishte dy djem të pikëlluar nga vdekja e nënës dhe e dyta ishte kapelja mbretërore: mos shfaqni asnjë emocion, dilni atje, takoni njerëzit dhe shtrëngoni duart e tyre“, tha ai.

Harry në media

Harry tha se ai kishte detyrë që të zbulonte “këtë shfrytëzim që ndodh brenda mediave tona”.

Intervista e fejesës

Meghan tha se intervista që ajo dhe Harry dhanë pas fejesës së tyre ishte një “reality show i orkestruar”.

Harry në paragjykim të pavetëdijshëm

Harry tha se brenda familjes mbretërore “ndonjëherë ju jeni pjesë e problemit dhe jo pjesë e zgjidhjes”.

“Ekziston një nivel i madh i paragjykimit të pavetëdijshëm. Gjëja me paragjykimin e pavetëdijshëm është se në fakt nuk është faji i askujt“, tha ai.

“Por pasi të vihet në dukje ose të identifikohet brenda vetes, atëherë duhet ta rregullosh. Është edukim, është ndërgjegjësim. Është konstante. Është një punë e vazhdueshme në progres. Për të gjithë, përfshirë edhe mua.”

Harry vishet si nazist

Në vitin 2005, Harry bëri bujë kur u fotografua i veshur me një uniformë naziste me një shirit svastika në një festë? Gjatë intervistës Harry tha se ishte “një nga gabimet më të mëdha të jetës së tij”.

“U ndjeva shumë i turpëruar më pas. Gjithçka që doja të bëja ishte ta rregulloja”, tha ai.

 

FOTO GALERI
1/10

Top Channel