Hilary Duff pranon se ka vuajtur nga probleme shëndetësore pasi u bë e famshme në ‘Lizzie McGuire’

07/12/2022 22:57

Në fillim të viteve 2000, Hilary Duff u bë e famshme si ylli i ‘Lizzie McGuire’, një serial adoleshentësh i Disney Channel që ishte një hit i madh për shikuesit në atë kohë.

Megjithatë, kjo famë bëri që aktorja të përballej me situata të ndërlikuara që e çuan atë të vuante nga një çrregullim i të ngrënit kur ishte vetëm 17 vjeç.

Në kulmin e karrierës së saj, Duff ishte e fiksuar pas imazhit të trupit dhe hollësisë së aktoreve. Të paktën kështu rrëfen ajo në një intervistë për Women’s Health Australia. “Ishte e tmerrshme,” tha ajo.

Presioni për të ruajtur pamjen që shoqëria donte prej saj e komplikoi adoleshencën e saj dhe kjo e bëri atë të ndryshonte dietën e saj dhe të kalonte një periudhë të vështirë.

Por sipas dëshmisë së saj, edhe pse i ka marrë pak kohë, duket se i ka lënë pas këto probleme.

Jam krenare për trupin tim. Jam krenare që më ka dhënë tre fëmijë. Kam arritur në një pikë ku ndihem e qetë me ndryshimet që ka pësuar trupi im.

Për të ndihmuar të tjerët që përjetojnë të njëjtën situatë, Duff ndau disa këshilla që funksionuan për të dhe që ajo ende i ruan edhe sot e kësaj dite për të qëndruar në rrugën e duhur me stabilitet dhe qetësi të plotë.

Të kaloj kohë me njerëz që më bëjnë të ndihem mirë dhe që ndajnë pikëpamje të ngjashme për shëndetin dhe pozitivitetin e trupit, duke fjetur mjaftueshëm dhe duke balancuar dietën time.

Pas një kohe të trazuar, Duff ka gjetur ekuilibrin që kërkonte dhe dalëngadalë po e kthen karrierën e saj në rrugën e duhur. Madje, së fundmi ajo është parë në ‘How I Met Your Father’, ku luan rolin e Sophie. Përveç kësaj, në ekranin e madh, vepra e saj e fundit ishte “The Haunting of Sharon Tate”, në të cilën ajo luajti Sharon Tate, e vrarë në aktet e kryera nga Charles Manson.

FOTO GALERI
1/7

Top Channel