Tre femra mjaft elegante i tregojnë Kara Kia-s për besimin që vjen me rritjen, markat e modës dhe bukurisë për të cilat bashkohen dhe këshillat e tyre më të mira për stilin e përjetshëm.

Kimara Mitchell, Drejtore Kreative, 52 vjeç

“Blazer dhe xhinse janë kombinimi im i preferuar. Ju me të vërtetë nuk mund të gaboni. Më pëlqen gjithashtu një fustan slip gjatë sezonit të festave, sepse mund ta vishni lehtësisht lart ose poshtë duke vendosur një xhaketë sportive ose duke vendosur një pulovër kashmiri sipër. Një fustan slip është një element themelor elegant edhe në muajt e verës; e stiloj me sandale të sheshta dhe një palë vathë të varur. Një fund i fundit është gjithashtu një element kyç për t’u veshur gjatë gjithë vitit. Stiloni një fund të gjatë me një bluzë në mot të ngrohtë, ose me një triko shumëngjyrësh lesh kashmiri dhe një takë ose çizme kur është më ftohtë.

Unë zbuloj gjithmonë dizajnerë të rinj. Aktualisht, të preferuarit e mi janë Tibi, Proenza Schouler, Dries Van Noten, Jacquemus, A.W.A.K.E. Mode, Staud dhe Slvrlake për xhins. Kohët e fundit gjeta një markë të quajtur The Range që prodhon trikotazh të mrekullueshëm. Dhe për aksesorët, më pëlqejnë Gianvito Rossi, Wandler, Bottega Veneta dhe Loren Stewart. Kur blej grim, lapsat e syve të Victoria Beckham Beauty janë më të mirët. Fondatina e Westman Atelier është gjithashtu një element kryesor, dhe grimi nga Surratt Beauty është i pigmentuar në mënyrë të mrekullueshme.

Ndërkohë, linja e kujdesit të lëkurës së Dr. Barbara Sturm ka formula të veçanta për lëkurën e melanuar, ndërsa unë e dua Grown Alchemist për kujdesin e duarve dhe D.S. & Durga bën disa nga qirinjtë e mi të preferuar. Kaq shumë gjëra të mahnitshme kanë ndodhur në jetën time pasi kam mbushur 40 vjeç dhe nuk kam në plan të ngadalësoj. Unë e njoh veten më mirë tani; Unë e di atë që dua dhe nuk kam frikë të provoj gjëra të reja”.

Grece Ghanem, Trajnere Personale, 57 vjeç

Renia Jaz, Content Creator, 57 vjeç

Top Channel