Beniada Nishani ishte një nga finalistet e ‘BBV’ dhe një nga personazhet më të dashura për publikun.

Pas mbarimit të kësaj eksperience ajo ka vazhduar karrierën e saj, por tani me një vëmendje më të madhe. Prej pak kohësh bukuroshja ka nisur jetesën në Tiranë, për të realizuar projekte te reja, jo tashmë në modeling, por edhe në moderim si bashkëprezantuese në “Procesi Sportiv”, pasi ajo dëshiron që të qëndrojë këtu dhe ta fillojë karrierën e saj edhe në vendin e saj.

Beniada ka qenë e ftuar javën e kaluar në spektaklin “Dancing wiht the Stars”e mbrëmjen e djeshme na ka treguar se e ka parë nga shtëpia. Kledi Kadiu realizuar një kërcim gjatë spektaklit të “Dancing with the Stars”, ku siç e dinë të gjithë tashmë është edhe kryetar jurie. Mesa duket Beniadës i ka pëlqyer shumë performana e Kledit dhe nuk ka ngururar të shkruaj disa fjalë vlerësuese për të.

Bota është plot me talente, por të arrish majat dhe të qëndrosh i përulur është diçka gjithnjë e më e rrallë. Urime Kledi!
Je me i miri

Së fundmi Beniada ka postuar në Instastory një ‘Ask’ , ku të gjithë ndjekësit i kanë drejtuar pyetje dhe disa prej tyre bukuroshja ka vendosur tu përgjigjet. Një prej ndjekësve e ka pyetur Beniadën se ku do t’i kalojë Krishtlindjet, në Shqipëri apo në Itali dhe bukuroshja nuk ka ngurruar të japë një përgjigje:

Top Channel