“Askush nuk e sheh atë që po ndodh pas dyerve të mbyllura”/ Traileri i dokumentarit të Harryt dhe Meghan trondit familjen mbretërore

02/12/2022 16:13

Çifti Harry dhe Meghan tronditën edhe njëherë nga themelet familjen mbretërore pasi u publikua traileri i dokumentarit të tyre në Netflix.

Këto pamje të përmbledhura prej pak në një minutë, janë quajtur shpallje lufte nga zërat brenda pallatit mbretëror dhe jo vetëm.

Përveç përfshirjes së dhjetëra fotografive të supozuara private nga albumi i tyre familjar, pamjet përfshijnë një zë nga Harry duke thënë rëndë:

“Askush nuk e sheh atë që po ndodh pas dyerve të mbyllura” mbi një foto bardh e zi të gruas së tij në një kolltuk, me sa duket duke qarë. Kjo ndërthuret me një foto të Princeshës së Uellsit që shikon me egërsi përpara.

“Kur aksionet janë kaq të larta, a nuk ka më kuptim të dëgjojmë historinë tonë nga ne?”, thotë Meghan në klip.

Insajderët mbretërorë reaguan me tmerr dhe një ndjenjë në rritje të zemërimit dje pasi traileri u publikua në mediat sociale përpara dokumentarit që do të transmetohej në Netflix javën e ardhshme, si pjesë e marrëveshjes shumë milionëshe të Sussexes me gjigantin e transmetimit.

Kishte gjithashtu zhgënjim që ishte publikuar për të përkuar me udhëtimin e William dhe Kate në SHBA, vizita e tyre e parë në vend që nga viti 2014, gjatë së cilës princi po pret projektin e tij të madh mjedisor, Earthshot Prize.

Top Channel