Australi/ Pitoni kafshoi dhe tërhoqi zvarrë një 5-vjeçar në pishinën e shtëpisë së tij, shpëtohet nga babai dhe gjyshi

25/11/2022 12:40

Një djalë 5-vjeçar australian ka mbijetuar pasi është kafshuar, shtrënguar dhe tërhequr zvarrë në një pishinë nga një piton rreth tre herë më i madh se ai.

5-vjeçari po notonte në pishinën e shtëpisë kur zvarraniku 3 metra i gjatë e sulmoi. Aty ndodhej babai dhe gjyshi i tij të cilët e tërhoqën pitonin nga pishina ku ndodheshin. Gjyshi i tij 76-vjeçar tha se u hodh në pishinë dhe e liroi djalin nga gjarpri për 15-20 sekonda.

Djali i vogël shpëtoi vetëm me disa lëndime të lehta, pasi i pastruan gjakun duke qenë se pitoni nuk ishte helmues.

“Pashë një hije të madhe të zezë që doli nga shkurret dhe para se ta godisnim ajo ishte mbështjellë plotësisht rreth këmbës së tij”, tha babai i 5-vjeçarit.

Top Channel